Yu-Gi-Oh Türkiye
Forumumuza hoşgeldiniz.Lütfen bize katkı saylamak için üye olunuz.

Join the forum, it's quick and easy

Yu-Gi-Oh Türkiye
Forumumuza hoşgeldiniz.Lütfen bize katkı saylamak için üye olunuz.
Yu-Gi-Oh Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEnce Bakın yararlı

3 posters

BEnce Bakın yararlı Empty BEnce Bakın yararlı

Mesaj tarafından ElementalHeroNeos C.tesi Şub. 14, 2009 10:20 am

Oyun Teknikleri 1 - Deste İnceltme

Bu ''Oyun teknikleri'' makalelerimiz en az 5 parçadan oluşuyor.Bunları size parça,parça sunucağım.OverDose(Amerika'da ileride gelen takımlardan biri)'un eski(oyle diyorum çünkü kapattılar)forumunda geçen yıl görmüştüm bu tarz makaleler.Ve şimdide onları yeniden okuma şansım olduğunda , bazi katılmadığım noktaları çıkararak , kendimdende bazi kattığım olaylarla , bu makale serisini size sunuyorum.İnşallah yeterlice eğitici olur , çünkü bunlar gerçekten size oyunda yardım edicektir , emin olun.Bu makale'yi özelikle Türkiye'de yaşadığından ister maddi olsun , ister manevi sıkıntılar yüzünden oyunda imkanları olmuyanların , okumasını tavsiye ediyorum.Bu makale en az 2 yıl öncesinden yazıldığından birsuru eski örnekler var ama o sizi rahatsız etmesin çünkü onların eski olmasına rağmen , size yardımları dokunucaktır.Yani aslında bunu daha çok imkanı olmuyan oyuncular için hazırladım..Uzatmadan makale'ye geçiyorum.

Teknik 1: Deste İnceltme

Biliyorsunuz ki , bu oyunda deste inceltme en önemli olaylardan biridir.Destenizi incelterek istediğiniz kartları çekmiş oluyorsunuz.Yani elinize istediğiniz kartların gelmesini istiyorsanız , ilk önce bu tekniği kusursuz hale getirmelisiniz.Bilirsiniz ki , oyun tarihinde en güçlü OTK'lardan çoğu bu yöntemle birsuru oyuncuyu devirmiştir.Demise OTK , en büyük örnektir.9 canavar ve 3 spell kart ile en az kart kullanan destelerden olması , hiç inkar etmiyelim ki , en korkulur desteler'den biriydi.Destenin 1/4 biri bize istediğimiz taktiği uygulamak için yeterli olunca , destedemizde endişelenmemiz için pek çok az neden kalıyor.

Neden bu teknik oyunda o kadar çok onemli , diye soruyorsunuzdur?Çünkü sayılar önemli , basit ve oğrenmesi kolay bir tekniktir.40 Kartlık destenizin yarısını çektiniz mi , deste inceltme ve/veya kart arama(search) ile , zaten elinize istediğiniz kartları kısa bir surede toplamış oluyorsunuz.

Mystic Tomatogibi ''kart arama'' kartları daha üzün zaman önce oyunu değiştirmişlerdi.Yani hızlı bir deste istiyorsanız , bu yapabiliceğiniz şeylerden sadece bir tanesidir. Bu teknik gün geçtikçe kendini kanıtlamaya devam ediyor.Bunu yapmanın o kadar çok yolu var ki , eğer probleminiz destenizin yavaş olması ise , bununla başlıyabilirsiniz.

Mükemmel kart arama kartları , Sangan ve Gold Sarcophagus'dır.

BEnce Bakın yararlı 16gz788

Sangan nerdeyse herhangi bir neden için istiyebiliceğiniz her canavarı size sağlıyabiliyor.Diğer taraftan Gold Sarcophagus kendi liginde en iyi.DD Capsule'da olduğu gibi istediğiniz kartı elinize almanız mükkemmel bir efekt'dir.Tek kötü yönü 2 tur beklemenizdir ama en azından DD Capsule gibi kötü yan efekti yok.

Card Trooper ve Crystal Seer'in destenize etkileri:

BEnce Bakın yararlı 5lqfcy

Card Trooper , destenizi inceltmeniz için en iyi seçimlerden biridir.Onunla destenizin 1/10'unu mezara atarak , el avantajının yanında , çoğu zaman mezarıda kontrol etmenize yardım edebiliyor.Zaten kartın gücünun biraz abartı olması , şu an oynadığımız formatta onun limitlenmesine neden oldu , bildiğimiz gibi.

BEnce Bakın yararlı Dd00f7

Crystal Seer , istediğiniz kartı çekebilmeniz için en iyi seçimdir.Ve ''gereksiz'' kartı destenin dibine gönderme efektiyle size dahada yardımcı olmuş oluyor.Ve bu efekti , bu karta oyunda yer kazanmasını sağlıyor.Şu anda zaten Crystal Seer ,Card Trooper'ın yerini tutabilicek tek kart'dir.

Eğer desteniz herhangi bir şekilde hızlı değilse , oynamanıza değmez demektir.(kazanmak istiyorsanız)Çünkü o desteniz için günümüzde çok büyük bir deavantaj olucak ve sizin nerdeyse her seferinde kaybetmenizi sağlıyacaktır.Bu aynen bi' Dancing Elf ile Dark Armed Dragon karşılaştırmak gibidir.Eğer iyi bir duellocu olmak istiyorsanız , bunları kafanıza iyice kazımanız gerekiyor.

OTK'lar

BEnce Bakın yararlı 111nsrq

DDT(Diamond Dude Turbo),deste inceltmenin en iyi orneği'dir.Ve zaten o yüzden bu deste nerdeyse her maçını kazanıyor.Diamond Dude'un efektiyle kart efektlerinin ücretlerini ve yan efektlerini ''yok etmesi '', bu desteyi OTK oyuncularının ilk seçimlerinden yapıyor.

BEnce Bakın yararlı 4qjwi0

Demise ise , zaten destenin kartlarını alabilen birsuru insan için hayallerinin gerçekleşmesi gibi birşey olmuştu.İstediğin kartı çek,oyna ve kazan.Bunlar bu destenin yenmesini acayip şekilde kolaylaştıran şeylerdi.

BEnce Bakın yararlı Rwqx6t

Chimera , gelmiş geçmiş mükkemmel balanse edilmiş OTK destelerinden biri.Hız,hız ve hız.Chimera bunu Future Fusion ile başarılı bir şekilde yaptı - tek turda destemizi yarılamamız gibi.Hala en nefret edilenler listesinden çıkmamış, bir OTK destesi.

Yasaklı olmadığı zamanlarda , Stein...Oyunun katili..Ama onun en kötü ve en zayıf noktası Yaşam Puanıydı.UDE'nin , bu kartı banlamasında en büyük rol , Emon'un bu zayıflığını balanse etmesi olmuştu.

Six Samurai destesi...Gelmiş geçmiş en ucuz(şu an) ama en başarılı OTK'larından biri.Belkide 5 karttan ,sadece 3'ünü oynuyarak oyun kazandırabilecek , tek OTK destesi.Türkiye şartlarına göre bu desteyi yapabilirseniz ,şansınızla birlikte kendinizi TOP8'de görmeniz mümkün olabilicektir.

BEnce Bakın yararlı Mkb3au

Magical Explosion ise başka mükkemmel örnek'dir.Oyunda ilk ve ''gerçek'' Burn olması , bu desteyi en korkulanlar arasına sokmuştur.Bu hız manyağı deste günümüz metada pek kullanılmasada hala korkulduğunu açıkca söylüyebiliriz.Hele ki Türkiye'ye ne kalmış...

Özelikle Türkiye'de bunları aklınıza iyice kazırsanız , hiç süpheniz olmasın ki , kısa zamanda gelişip , başarılı olma şansınız artıcaktır.

Bu yazı serisi'nin , asıl birdahaki bölümlerini bekleyin diyorum.Bu bölüm imkanı olmuyanlar için olsada , birdahaki bölümler her kendine saygısı olan oyuncunun okuması gereken makaleler olucaktır.Birdahaki serilerde nasıl profesyonel ve tecrübeli oyuncu gibi davranmayı oğreniceksiniz.

Yagami Light ttan alıntıdır
ElementalHeroNeos
ElementalHeroNeos
2. Yönetici
2. Yönetici

BEnce Bakın yararlı Empty Geri: BEnce Bakın yararlı

Mesaj tarafından Master of Puppets Perş. Eyl. 24, 2009 9:56 pm

Güzel bir forum olmuş, bu sitede mi devam edeceksiniz yoksa taşındınız mı?

Master of Puppets
2. Yönetici
2. Yönetici

BEnce Bakın yararlı Empty Geri: BEnce Bakın yararlı

Mesaj tarafından HaRaKtİs C.tesi Ekim 10, 2009 3:44 pm

Kanka thank you very much Very Happy Very Happy
HaRaKtİs
HaRaKtİs
2. Yönetici
2. Yönetici

http://www.cyberneticrevolution.ogameteam.org